Škola písničkou

O Škola písničkou

ŠKOLA PÍSNIČKOU je soubor naučně zábavných hudebních projektů pro děti, jejichž autory jsou zpěvačka Kristýna Peterková a hudební skladatel Karel Mařík.

CÍLE PROJEKTU ŠKOLA PÍSNIČKOU:

 • Motivovat děti k hudbě a zpívání prostřednictvím naučně zábavných písniček a interaktivních koncertů. Motto: Zpívat si pro radost může úplně každý !
 • Probouzet a rozvíjet u dětí kreativitu, talent a zájem tvořit - „přesvědčit“ každého malého školáka o jeho vlastním talentu
 • Zpestřovat výuku hudební výchovy na 1. stupni základních škol a v mateřských školách

Kristýna s Kájou si začali všímat toho, že se umění stává pro děti jen povinným předmětem ve škole a čím dál méně dětí si doma zpívá, tančí nebo skládá písničky.
"Děti ničí svůj talent tím, že o něm neví nebo si myslí, že ho nemají," upozořnuje zpěvačka Kristýna Peterková a známý producent a muzikant Kája Mařík.

Natočili proto veselé zábavně naučné písničky o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života. Témata např.: Seznamka, Řemesla, Sporty, Křižovatka, Výlet do Prahy, Sluníčko na nebi, Poděkování atd.

Kritici na Škole písničkou oceňují, že nejde o klasické podbízivé dětské melodie, ale o "dospěláckou" a profesionální hudbu s kvalitními texty.

Protože se talent probouzí nejlépe za zvuku opravdové hudby, umělci realizují živá vystoupení Škola písničkou za doprovodu kapely složené ze špičkových českých muzikantek a také interaktivní hudební workshopy.
Během hodinového koncertu umí v dětech ve věku 4 až 12 let probudit talent a zájem tvořit.

ŠKOLA PÍSNIČKOU SBÍRÁ JEDEN ÚSPĚCH ZA DRUHÝM :

Umělci mají za sebou desítky interaktivních koncertů pro cca 12 tisíc dětí, v červnu 2013 dokonce koncert Školy písničkou zaplnil pražskou Lucernu dětmi z celé republiky za účasti patronky projektu Ivanky Gottové. Díky dotační podpoře MŠMT používají kantoři v desítkách základních škol písničky a k nim zpracované pracovní listy ke zpestření výuky hudební výchovy. Od září 2016 Škola písničkou pravidelně realizuje svá vystoupení pro děti ze základních a mateřských škol v pražské Malostranské besedě.

AUTOŘI PROJEKTU ŠKOLA PÍSNIČKOU:

KRISTÝNA PETERKOVÁ
 (* 16. březen 1984, Praha)
česká zpěvačka, spoluautorka projektu Škola písničkou
www.kristynapeterkova.cz

 • Začínala jako zpěvačka v rockových kapelách (Sinnocence, Skeletor, Moonflower, KGF)
 • Do hudebního světa pronikla zejména roku 2005 jako účastnice finále 2. řady soutěže Česko Hledá Superstar, kde postoupila do finálové TOP10.
 • Vzápětí u firmy EMI vydala své debutové album Dobrý náhody. Autorem skladeb a producentem byl její partner nyní manžel, hudebník Karel Mařík.
 • Roku 2009 s Davidem Kollerem nazpívala ústřední píseň k filmu Veni, vidi, vici nazvanou Out of time.
 • Ve stejném roce na album AB 50 - A tribute to Aleš Brichta, vydaném na počest Aleše Brichty, nazpívala píseň Půl století.
 • V roce 2012 rozjela projekt Škola písničkou jehož cílem je povzbudit děti k objevování a rozvíjení svého hudebního talentu.
 • Roku 2014 se vrátila do šoubyznysu druhým sólovým CD s názvem Rodokmen.
 • Vystudovala VŠ Policejní Akademii ČR v Praze.

KAREL MAŘÍK (* 21. září 1968, Praha)
hudební skladatel a producent, akordeonista, autor všech písniček CD Škola písničkou
www.karel-marik.cz

Absolvent Státní konzervatoře v Praze - obor akordeon a klavír (1983-1989)

1. místo - Mistrovství ČSSR ve hře na akordeon (1979– 1982),
1. místo - Mistrovství Evropy ve hře na akordeon v kategorii do 14-ti let (1979, Klingenthal),
5. místo - Mistrovství světa ve hře na akordeon v kategorii nad 15 let (1985, Vídeň)

 • Od roku 1990 hudební producent, skladatel, aranžér a instrumentalista – popové, rockové, divadelní, filmové, klasické a scénické hudby.
 • Podíl zhruba na 70-ti CD, odehráno zhruba 2.000 koncertů (ČR, Evropa, J.A.R).
 • Spolupracoval s největšími hvězdami české hudební scény (např. s Danielem Landou, Bárou Basikovou, Petrem Kolářem, Michalem Pavlíčkem, Annou K či skupinou Lucie).
 • Složil a produkoval hudbu k celovečerním filmům – „Czech Made Man“ (2011) a „Veni, Vidi, Vici“ (2009), k seriálu TV Prima „Ošklivka Katka“ (2008), k hudebnímu představení „Příběhy dobrého vojáka Švejka“ v Divadle Hybernia v Praze (2008).
 • Složil titulní píseň pro finále TV show Česko hledá Superstar (2005).
 • Dlouhodobě spolupracuje s lídrem skotské kapely Nazareth - Danem McCafferty (hudebně produkoval novou verzi legendárního hitu “Love hurts” (2011), hudebně produkoval akustický koncert Dana McCaffertyho v Praze v Malostranské besedě v roce 2012). Složil hudbu a hudebně produkoval nové sólové CD Dana McCafferty, které bylo natočeno v roce 2017 ve Skotsku ve studiu SubStation a vyjde v průběhu roku 2018.