Škola písničkou

O Škola písničkou

KRISTÝNA A KÁJA - ŠKOLA PÍSNIČKOU

Unikátní hudební projekt pro děti ŠKOLA PÍSNIČKOU zpěvačky Kristýny Peterkové a skladatele a producenta Káji Maříka

Projekt Škola písničkou již není na české hudební scéně žádným nováčkem. Již před třinácti lety vzniklo první album, jehož zábavně naučné písničky poslouchají děti v cca 18.000 rodinách. Umělci mají za sebou desítky koncertů pro cca 15 tisíc dětí, v červnu 2013 dokonce koncert Školy písničkou zaplnil pražskou Lucernu 1.200 dětmi z celé republiky za účasti patronky projektu Ivanky Gottové. Ve vice jak padesátce základních škol používají kantoři písničky a k nim zpracované pracovní listy ke zpestření výuky hudební výchovy.

“Naším cílem je motivovat děti, ale i jejich rodiče k hudbě a ke zpívání. Protože zpívat si pro radost může přece úplně každý,” říká zpěvačka Kristýna Peterková.
“Snažíme se probouzet u dětí jejich hudební talent a zájem tvořit. Chceme přesvědčit každého malého školáka o jeho vlastním talentu,” doplňuje hudební producent a muzikant Karel Mařík.
V roce 2006 vyšlo první CD ŠKOLA PÍSNIČKOU PLNÉ veselých zábavně naučných písniček o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života. Témata např.: Seznamka, Řemesla, Sporty, Křižovatka, Výlet do Prahy, Sluníčko na nebi, Poděkování atd.
Nové album Kristýny a Káji “ŠKOLA PÍSNIČKOU S ŽÁČKEM” je plné veselých, hravých a melodických písniček pro děti předškolního a mladšího školního věku. Témata naznačují názvy písniček jako např.: Delfín, Sněhuláček, Psí přání, Nezbeda, Námořníci, Abeceda, Doma, Štědrý večer, Oblékací, Národy nebo Etiketa.

Písničky nazpívali Kristýna Peterková a Karel Mařík , některé za doprovodu dětí. Písničku Oblékací nazpívala teprve čtyřletá Adélka.

Autorem textů je stejně jako na prvním albu Škola písničkou básník a pedagog Josef Peterka. Tentokrát se však tvůrčí tým rozšířil o známého tvůrce pro děti Jiřího Žáčka, který má na albu šest zhudebněných básní. Další textařkou je zkušená předškolní pedagožka Blanka Zelenková, která napsala na album text o námořnících nebo oblékání.

Autorem hudby všech písniček je skladatel a producent Karel Mařík, který se v hudebním světě pohybuje již 30 let a který spolupracoval s velkou částí české hudební scény.

Album “ŠKOLA PÍSNIČKOU S ŽÁČKEM” obsahující 15 skladeb a 4 říkanky vychází 1. listopadu 2019 u vydavatelství Warner Music Czech republic. Je vhodným dárkem pro všechny děti, ale i dospělé, kteří rádi vzpomínají na dětství.

AUTOŘI PROJEKTU ŠKOLA PÍSNIČKOU:

KRISTÝNA PETERKOVÁ
 (* 16. březen 1984, Praha)
česká zpěvačka, spoluautorka projektu Škola písničkou
www.kristynapeterkova.cz

 • Začínala jako zpěvačka v rockových kapelách (Sinnocence, Skeletor, Moonflower, KGF)
 • Do hudebního světa pronikla zejména roku 2005 jako účastnice finále 2. řady soutěže Česko Hledá Superstar, kde postoupila do finálové TOP10.
 • Vzápětí u firmy EMI vydala své debutové album Dobrý náhody. Autorem skladeb a producentem byl její partner nyní manžel, hudebník Karel Mařík.
 • Roku 2009 s Davidem Kollerem nazpívala ústřední píseň k filmu Veni, vidi, vici nazvanou Out of time.
 • Ve stejném roce na album AB 50 - A tribute to Aleš Brichta, vydaném na počest Aleše Brichty, nazpívala píseň Půl století.
 • V roce 2012 rozjela projekt Škola písničkou jehož cílem je povzbudit děti k objevování a rozvíjení svého hudebního talentu.
 • Roku 2014 se vrátila do šoubyznysu druhým sólovým CD s názvem Rodokmen.
  Nazpívala duet s názvem "Nobody's home" s lídrem skotské kapely Nazareth - Danem McCafferty, který vychází na jeho sólovém CD Last testament v říjnu 2019 v celosvětové distribuci u německého vydavatelství Edel v jeho divizi Ear Music.
 • Vystudovala VŠ Policejní Akademii ČR v Praze.

KAREL MAŘÍK (* 21. září 1968, Praha)
hudební skladatel a producent, akordeonista, autor všech písniček CD Škola písničkou
www.karel-marik.cz

Absolvent Státní konzervatoře v Praze - obor akordeon a klavír (1983-1989)

1. místo - Mistrovství ČSSR ve hře na akordeon (1979– 1982),
1. místo - Mistrovství Evropy ve hře na akordeon v kategorii do 14-ti let (1979, Klingenthal),
5. místo - Mistrovství světa ve hře na akordeon v kategorii nad 15 let (1985, Vídeň)

 • Od roku 1990 hudební producent, skladatel, aranžér a instrumentalista – popové, rockové, divadelní, filmové, klasické a scénické hudby.
 • Podíl zhruba na 70-ti CD, odehráno zhruba 2.000 koncertů (ČR, Evropa, J.A.R).
 • Spolupracoval s největšími hvězdami české hudební scény (např. s Danielem Landou, Bárou Basikovou, Petrem Kolářem, Michalem Pavlíčkem, Annou K či skupinou Lucie).
 • Složil a produkoval hudbu k celovečerním filmům – „Czech Made Man“ (2011) a „Veni, Vidi, Vici“ (2009), k seriálu TV Prima „Ošklivka Katka“ (2008), k hudebnímu představení „Příběhy dobrého vojáka Švejka“ v Divadle Hybernia v Praze (2008), k divadelnímu představení "Moje tango" v pražském divadle STUDIO DVA v hlavních rolích s Jitkou Schneiderovou a Romanem Zachem (premiéra v září 2018).
 • Složil titulní píseň pro finále TV show Česko hledá Superstar (2005).
 • Dlouhodobě spolupracuje s lídrem skotské kapely Nazareth - Danem McCafferty (hudebně produkoval novou verzi legendárního hitu “Love hurts” (2011), hudebně produkoval akustický koncert Dana McCaffertyho v Praze v Malostranské besedě v roce 2012). Složil hudbu a hudebně produkoval nové sólové CD Dana McCafferty "Last testament", které vychází v říjnu 2019 v celosvětové distribuci u německého vydavatelství Edel v jeho divizi Ear Music.