Škola písničkou

Škola písničkou v Malostranské Besedě

Od září 2016 probíhají v pražské Malostranské besedě pravidelná interaktivní zábavně naučná hudební vystoupení pro děti.

Během září, října a prosince 2016 umělci Kristýna Peterková a Kája Mařík zahráli a zazpívali pro cca 1.500 dětí ze základních a mateřských škol z Prahy a Středních Čech.

Každá zúčastněná třída obdržela CD&DVD Škola písničkou a k jednotlivým písničkám notové záznamy, texty a pracovní listy pro pedagogy pro zpestření výuky hudební výchovy na 1. stupni ZŠ.

Děti si mohly v rámci vystoupení zahrát na rytmické hudební nástroje, zazpívat si do mikrofonu oblíbenou písničku nebo během prosincových koncertů oblíbenou vánoční koledu.

-------------------------------------------

NABÍDKA PRO ZÁKLADNÍ ŠKOLY

ŠKOLA PÍSNIČKOU VE SPOLUPRÁCI S MALOSTRANSKOU BESEDOU ZVE VAŠI ZÁKLADNÍ ŠKOLU NA INTERAKTIVNÍ
ZÁBAVNĚ NAUČNÉ HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ PRO DĚTI “ŠKOLA PÍSNIČKOU”.

• Hodinové vystoupení zpěvačky a finalistky TOP 10 Česko hledá Superstar 2005 Kristýny Peterkové a hudebního skladatele a muzikanta Káji Maříka je určené dětem předškolního a mladšího školního věku.

• Veselé zábavně naučné písničky o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života s tématy např. Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Hodina matematiky, Sporty, Poděkování, Sluníčko na nebi.

• Důležité místo během koncertního vystoupení zaujímá dětský divák, který má možnost si zazpívat do mikrofonu
oblíbenou písničku, aktivně poznávat známé melodie z večerníčků a také si zatancovat do rytmu písniček.

• Projekt Škola písničkou jehož hlavním posláním je motivovat děti k hudbě a „přesvědčit“ každého malého školáka o jeho vlastním talentu, sbírá jeden úspěch za druhým – umělci mají za sebou desítky interaktivních koncertů pro cca 15 tisíc dětí, v červnu 2013 dokonce koncert Školy písničkou zaplnil pražskou Lucernu dětmi z celé republiky za účasti patronky projektu Ivanky Gottové. Díky dotační podpoře MŠMT používají kantoři v desítkách základních škol písničky a k nim zpracované pracovní listy ke zpestření výuky hudební výchovy. Od září 2016 Škola písničkou pravidelně vystupuje v pražské Malostranské besedě pro žáky základních škol. Kritici na Škole písničkou oceňují, že nejde o klasické podbízivé dětské melodie, ale o "dospěláckou" a profesionální hudbu s kvalitními texty.

BONUS PRO KAŽDOU ZÚČASTNĚNOU TŘÍDU :
• 1 CD & DVD Škola písničkou
• Elektronicky zaslané – pracovní listy k písničkám určené ke zpestření výuky hudební výchovy na 1. stupni ZŠ zpracované doc. PhDr. Ondřejem Hníkem, Ph.D. – vedoucím Katedry české literatury na Pedagogické fakultě UK v Praze., notové záznamy a texty písniček.

CÍLOVÁ SKUPINA :
MŠ a 1. stupeň ZŠ (ideálně 1.-4. třída)

TERMÍNY VYSTOUPENÍ :
DUBEN 2017 – 12.

ČAS VYSTOUPENÍ - 9:00

DÉLKA VYSTOUPENÍ - cca 60min.

KDE :
Malostranská beseda - Malostranské náměstí 21, Praha 1 (sál v 1. patře)

VSTUPNÉ :
60 Kč / dítě
Pedagogický doprovod zdarma (max. 1 osoba na 10 dětí)

REZERVACE PRO ŠKOLY :
Rezervace (termín, čas, počet žáků, název ZŠ a kontakt) zasílejte na e-mail: andrea@partida.cz
Termín považujte za potvrzený až po obdržení potvrzujícího e-mailu. V případě, že již bude daný termín obsazen - nabídneme vám jiný volný termín.
Maximální počet dětí na 1 vystoupení je 100 z důvodu omezené kapacity prostoru.
Počet nahlášených dětí při rezervaci termínu je zavazující. Z důvodu nemoci tolerujeme maximálně 3 omluvené žáky
v jedné třídě, za které nebudeme vybírat vstupné. Děkujeme za pochopení.

VÍCE INFORMACÍ O VYSTOUPENÍ ŠKOLA PÍSNIČKOU: www.skolapisnickou.cz

KONTAKTNÍ OSOBA :
Andrea Machová, tel.: 775 170 801, E-mail: andrea@partida.cz