Škola písničkou

Vystoupení Škola písničkou

INTERAKTIVNÍ ZÁBAVNĚ NAUČNÉ HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ PRO DĚTI "ŠKOLA PÍSNIČKOU"

Talent se probouzí nejlépe za zvuku opravdové hudby, proto Vám nabízíme živé vystoupení ŠKOLA PÍSNIČKOU.

Zaručujeme, že během hodinového koncertu umíme v dětech ve věku 4 až 12 let probudit talent a zájem tvořit.
Aby také ne – malí diváci mají v naší show stejně důležitou roli, jako například Kájův akordeón nebo Kristýnky mikrofon.

Interaktivní zábavně naučné hudební vystoupení zpěvačky Kristýny Peterkové (finalistka TOP10 Česko hledá SuperStar 2005) a hudebního skladatele a akordeonisty Káji Maříka "ŠKOLA PÍSNIČKOU" je určeno dětem předškolního a mladšího školního věku, ale také jejich rodičům a každému, kdo rád vzpomíná na dětství.

Během koncertu zazní veselé zábavně naučné písničky z CD Škola písničkou hudebního skladatele Karla Maříka a básníka Josefa Peterky o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života. Interpreti si s dětmi během vystoupení interaktivně povídají o tématech jednotlivých písniček jako např.: Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Sporty, Poděkování, Sluníčko na nebi, Křižovatka či Výlet do Prahy.

Dětský divák má také možnost si během koncertu zazpívat do mikrofonu oblíbenou písničku, aktivně poznávat známé melodie z českých večerníčků a pohádek, zatancovat si a zahrát na rytmické hudební nástroje.

"ŠKOLA PÍSNIČKOU" motivuje děti k hudbě a zpívání, "přesvědčuje" každého malého školáka i předškoláka o jeho vlastním talentu a ukazuje mu, že zpívat pro radost si může úplně každý. Zábavnou, emotivní, někdy až apelativní formou v dětech posiluje výchovu k hodnotám, cit pro řád a orientaci v moderním světě.

Projekt ”ŠKOLA PÍSNIČKOU” sbírá jeden úspěch za druhým – umělci mají za sebou desítky interaktivních koncertů pro cca 15 tisíc dětí, v červnu 2013 dokonce koncert Školy písničkou zaplnil pražskou Lucernu dětmi z celé republiky za účasti patronky projektu Ivanky Gottové. Díky dotační podpoře MŠMT používají kantoři v desítkách základních škol písničky a k nim zpracované pracovní listy ke zpestření výuky hudební výchovy. Od září 2016 Škola písničkou pravidelně realizuje svá vystoupení pro děti ze základních a mateřských škol v pražské Malostranské besedě. Kritici na Škole písničkou oceňují, že nejde o klasické podbízivé dětské melodie, ale o "dospěláckou" a profesionální hudbu s kvalitními texty.

MOŽNOSTI VYSTOUPENÍ:

50 minut – ŽIVĚ S KAPELOU složenou ze špičkových českých muzikantek

50 minut – HALF PLAYBACK + ŽIVĚ ZPĚV A AKORDEON (na akcích s menší kapacitou)

Nabízíme také možnost uskutečnit koncert ŠKOLA PÍSNIČKOU ve vaší mateřské či základní škole. 

V případě zájmu zajistíme ozvučení prostoru.

ODKAZY:

Písnička Seznamka (koncert v Lucerně 2013):
www.youtube.com/watch?v=FZ5vfGr5CIk
Písnička Poděkování (koncert v Lucerně 2013):
www.youtube.com/watch?v=zP-npBqVUnQ
Písnička Řemesla (koncert KD Ládví 2016):
www.youtube.com/watch?v=-5LS0JvqTgo
Reportáž ve VIP zprávách TV Prima o koncertu v Lucerně:
vimeo.com/70769715

------------------------------------------------------------------------------------

INTERAKTIVNÍ HUDEBNÍ WORKSHOP "ŠKOLA PÍSNIČKOU"

Interaktivní zábavně naučný hudební workshop zpěvačky Kristýny Peterkové (finalistka TOP10 Česko hledá SuperStar 2005) a hudebního skladatele a akordeonisty Káji Maříka "ŠKOLA PÍSNIČKOU" je určen dětem předškolního a mladšího školního věku, ale také jejich rodičům a každému, kdo si rád zazpívá ☺

Interpreti během workshopu pracují se známými lidovými písničkami, ale také s veselými zábavně naučnými písničkami z CD Škola písničkou hudebního skladatela Karla Maříka a básníka Josefa Peterky o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života. Interpreti si s dětmi během workshopu interaktivně povídají o tématech jednotlivých písniček (např.: Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Sporty, Poděkování, Sluníčko na nebi, Křižovatka či Výlet do Prahy).

Důležité místo během hudebního workshopu zaujímá dětský divák, který je interaktivně vtažen do děje - má možnost si zazpívat do mikrofonu oblíbenou písničku, aktivně poznávat známé melodie z českých večerníčků a pohádek a také si zatancovat a zahrát na rytmické hudební nástroje.

“ŠKOLA PÍSNIČKOU” motivuje děti k hudbě a zpívání, "přesvědčuje" každého malého školáka i předškoláka o jeho vlastním talentu a ukazuje mu, že zpívat si může pro radost úplně každý. Zábavnou, emotivní, někdy až apelativní formou v dětech posiluje výchovu k hodnotám, cit pro řád a orientaci v moderním světě.
Délka workshopu :
4 hodiny = 12 interaktivních hudebních bloků o délce cca 15min. Ideální pro zpestření akcí, kde se střídají během dne návštěvníci (jarmarky, trhy, slavnosti, dětské dny apod.)

Průběh 1 interaktivního hudebního bloku (pro cca 20-30 dětí, cca 15min.) :
• Krátké povídání a seznámení se s dětmi. Představení hudebního nástroje akordeonu, na který bude Kája hrát. Rozdání rytmických hudebních nástrojů dětem.
• Společné rozezpívání – např. písnička "Holka modrooká" za doprovodu akordeonu (trénování výslovnosti - holka, holko, hulku).
• Zpívání dětí do mikrofonu za doprovodu akordeonu - samostatně jedno po druhém (lidové písničky - Pec nám spadla, Prší prší, Skákal pes apod.) - děti si vyzkouší zpěv do mikrofonu a doprovází se vzájemně na rytmické hudební nástroje).
• Hudební hádanky - děti poznávají melodie ze známých českých večerníčků a pohádek, které hraje Kája živě na akordeon.
• Interpreti zazpívají 1 zábavně naučnou písničku z CD Škola písničkou s tématikou např. Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Sporty apod. Děti se zapojují tleskáním do rytmu a hraním na rytmické nástroje. Po písničce následuje krátká interaktivní diskuze s dětmi na téma dané písničky (např. o jakých jménech a věcech se v písničce zpívalo, kdo slyšel své jméno, jaké řemeslo děti v písničce slyšely apod.)

---------------------------------------------------------------------------------------

Pokud máte zájem o zaslání bližších informací a cenové kalkulace hudebního vystoupení nebo workshopu "ŠKOLA PÍSNIČKOU", kontaktujte nás:

PARTIDA z.s.
Andrea Machová
Tel.: 775 170 801
E-mail: andrea@partida.cz
Web: www.partida.cz

Pro pořadatele

27. 11. 2016 Nabídka interaktivního hudebního vystoupení ŠKOLA PÍSNIČKOU
26. 11. 2016 Nabídka interaktivního hudebního workshopu ŠKOLA PÍSNIČKOU
26. 10. 2016 Technické podmínky - bez kapely
26. 10. 2016 Technické podmínky - s kapelou
26. 10. 2016 Technické podmínky - hudební workshop
25. 10. 2016 Repertoárový list - 50min.
9. 9. 2013 Plakát_hudební vystoupení
8. 9. 2013 Plakát_koncert s kapelou
8. 9. 2013 Plakát_hudební workshop
7. 9. 2013 logo ŠKOLA PÍSNIČKOU
6. 9. 2013 Promo foto 01
5. 9. 2013 Promo foto 02