Škola písničkou

Vystoupení Škola písničkou

INTERAKTIVNÍ ZÁBAVNÉ HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ PRO DĚTI "KRISTÝNA A KÁJA - ŠKOLA PÍSNIČKOU"

Talent se probouzí nejlépe za zvuku opravdové hudby, proto Vám nabízíme živé vystoupení ŠKOLA PÍSNIČKOU.

Zpěvačka Kristýna Peterková a skladatel a producent Karel Mařík a jejich Škola písničkou jsou zavedenou „značkou“. Již před třinácti lety vzniklo album, jehož zábavně naučné písničky poslouchají děti v přibližně
18.000 rodinách. Umělci mají za sebou desítky koncertů, v červnu 2013 dokonce koncert Školy písničkou zaplnil pražskou Lucernu dětmi z celé republiky za účasti patronky projektu Ivanky Gottové. Ve více jak padesátce základních škol používají učitelé jejich písničky a k nim zpracované pracovní listy ke zpestření výuky hudební výchovy. Cílem Školy písničkou je motivovat děti i rodiče k hudbě a zpívání, probouzet u dětí hudební talent a zájem tvořit.

Zaručujeme, že během hodinového koncertu umíme v dětech ve věku 4 až 12 let probudit talent a zájem tvořit. Aby také ne – malí diváci mají v naší show stejně důležitou roli, jako například Kájův akordeón nebo Kristýnky mikrofon.

Interaktivní zábavn= hudební vystoupení zpěvačky Kristýny Peterkové (finalistka TOP10 Česko hledá SuperStar 2005) a hudebního skladatele a akordeonisty Káji Maříka "ŠKOLA PÍSNIČKOU" je určeno dětem předškolního a mladšího školního věku, ale také jejich rodičům a každému, kdo rád vzpomíná na dětství.

Během koncertu zazní výběr veselých, hravých a melodických písničky ze dvou alb Škola písničkou o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě, zvířátkách a radosti ze života. Interpreti si s dětmi během vystoupení interaktivně povídají o tématech jednotlivých písniček jako např.: Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Sporty, Poděkování, Sluníčko na nebi, Etiketa, Psí přání, Nezbeda či Sněhuláček. Autorem textů je básník a pedagog Josef Peterka, známý tvůrce pro děti Jiří Žáček a zkušená předškolní pedagožka Blanka Zelenková.

Dětský divák má také možnost si během koncertu zazpívat do mikrofonu oblíbenou písničku, aktivně poznávat známé melodie z českých večerníčků a pohádek, zatancovat si a zahrát na rytmické hudební nástroje.

"ŠKOLA PÍSNIČKOU" motivuje děti k hudbě a zpívání, "přesvědčuje" každého malého školáka i předškoláka o jeho vlastním talentu a ukazuje mu, že zpívat pro radost si může úplně každý. Zábavnou, emotivní, někdy až apelativní formou v dětech posiluje výchovu k hodnotám, cit pro řád a orientaci v moderním světě.

MOŽNOSTI VYSTOUPENÍ:

50 minut – ŽIVĚ S KAPELOU (kytara, bicí, baskytara, akordeon)

50 minut – HALF PLAYBACK + ŽIVĚ ZPĚV A AKORDEON (na akcích s menší kapacitou)

Nabízíme také možnost uskutečnit koncert ŠKOLA PÍSNIČKOU ve vaší mateřské či základní škole. 

V případě zájmu zajistíme ozvučení prostoru.

ODKAZY:

Písnička Poděkování (koncert v Lucerně 2013):
www.youtube.com/watch?v=zP-npBqVUnQ
Písnička Seznamka (koncert v Lucerně 2013):
www.youtube.com/watch?v=FZ5vfGr5CIk
Písnička Řemesla (koncert KD Ládví 2016):
www.youtube.com/watch?v=-5LS0JvqTgo
Video z vystoupení v MŠ - sestřih :
https://www.youtube.com/watch?v=Ko8QlqKYEcE
Reportáž ve VIP zprávách TV Prima o koncertu v Lucerně:
vimeo.com/70769715

------------------------------------------------------------------------------------

INTERAKTIVNÍ HUDEBNÍ WORKSHOP "ŠKOLA PÍSNIČKOU"

Interaktivní zábavně naučný hudební workshop zpěvačky Kristýny Peterkové (finalistka TOP10 Česko hledá SuperStar 2005) a hudebního skladatele a akordeonisty Káji Maříka "ŠKOLA PÍSNIČKOU" je určen dětem předškolního a mladšího školního věku, ale také jejich rodičům a každému, kdo si rád zazpívá ☺

Interpreti během workshopu pracují se známými lidovými písničkami, ale také s veselými zábavně naučnými písničkami z CD Škola písničkou hudebního skladatela Karla Maříka a básníka Josefa Peterky o přátelství, rodinných hodnotách, přírodě a radosti ze života. Interpreti si s dětmi během workshopu interaktivně povídají o tématech jednotlivých písniček (např.: Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Sporty, Poděkování, Sluníčko na nebi, Křižovatka či Výlet do Prahy, Psí přání, Nezbed, Etiketa či Sněhuláček,).

Důležité místo během hudebního workshopu zaujímá dětský divák, který je interaktivně vtažen do děje - má možnost si zazpívat do mikrofonu oblíbenou písničku, aktivně poznávat známé melodie z českých večerníčků a pohádek a také si zatancovat a zahrát na rytmické hudební nástroje.

“ŠKOLA PÍSNIČKOU” motivuje děti k hudbě a zpívání, "přesvědčuje" každého malého školáka i předškoláka o jeho vlastním talentu a ukazuje mu, že zpívat si může pro radost úplně každý. Zábavnou, emotivní, někdy až apelativní formou v dětech posiluje výchovu k hodnotám, cit pro řád a orientaci v moderním světě.
Délka workshopu :
4 hodiny = 12 interaktivních hudebních bloků o délce cca 15min. Ideální pro zpestření akcí, kde se střídají během dne návštěvníci (jarmarky, trhy, slavnosti, dětské dny apod.)

Průběh 1 interaktivního hudebního bloku (pro cca 20-30 dětí, cca 15min.) :
• Krátké povídání a seznámení se s dětmi. Představení hudebního nástroje akordeonu, na který bude Kája hrát. Rozdání rytmických hudebních nástrojů dětem.
• Společné rozezpívání – např. písnička "Holka modrooká" za doprovodu akordeonu (trénování výslovnosti - holka, holko, hulku).
• Zpívání dětí do mikrofonu za doprovodu akordeonu - samostatně jedno po druhém (lidové písničky - Pec nám spadla, Prší prší, Skákal pes apod.) - děti si vyzkouší zpěv do mikrofonu a doprovází se vzájemně na rytmické hudební nástroje).
• Hudební hádanky - děti poznávají melodie ze známých českých večerníčků a pohádek, které hraje Kája živě na akordeon.
• Interpreti zazpívají 1 zábavně naučnou písničku z CD Škola písničkou s tématikou např. Seznamka, Řemesla, Čistá voda, Sporty apod. Děti se zapojují tleskáním do rytmu a hraním na rytmické nástroje. Po písničce následuje krátká interaktivní diskuze s dětmi na téma dané písničky (např. o jakých jménech a věcech se v písničce zpívalo, kdo slyšel své jméno, jaké řemeslo děti v písničce slyšely apod.)

---------------------------------------------------------------------------------------

Pokud máte zájem o zaslání bližších informací a cenové kalkulace hudebního vystoupení nebo workshopu "ŠKOLA PÍSNIČKOU", kontaktujte nás:

BOOKING

Zuzana Bílkovská
Soundmachine s.r.o.
zuzka@soundmachine.cz
+420 608 053 831

Pro pořadatele

26. 10. 2016 Technické podmínky - bez kapely
26. 10. 2016 Technické podmínky - s kapelou
26. 10. 2016 Technické podmínky - hudební workshop
7. 9. 2013 logo ŠKOLA PÍSNIČKOU
6. 9. 2013 Promo foto 01 - Foto: Michael Kratochvíl
5. 9. 2013 Promo foto 02 - Foto: Michael Kratochvíl